Strona główna FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Zobacz "Pogadajmy o cukrzycy" o sporcie i cukrzycy z dr n. med. Andrzejem Gawreckim

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Wykaz leków refundowanych od 1 listopada 2013 r.

źródło: Miniterstwo Zdrowia, dodano: 31 października 2013 r.

Miniterstwo ZdrowiaW dniu 25 października 2013 roku pojawiło się podpisane obwieszczenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 listopada 2013 r. W związku z tym znamy już ceny leków refundowanych stosowanych w cukrzycy.

Potwierdziły się informacje przekazane przez portal mojacukrzyca.org w dniu 24 października br. Zgodnie z nowym obwieszczeniem rozszerzone zostają wskazania objęcia refundacją dla insulinum detemirum, czyli insuliny Levemir. Obniżeniu ulega także cena insuliny Levemir dla wszystkich osób objętych refundacją z 89,99 zł na 79,87 zł za opakowanie.

Nowe wskazanie dla insuliny Levemir: Cukrzyca typu 2 u pacjentów leczonych insuliną NPH od co najmniej 6 miesięcy i z HbA1c =>8% oraz cukrzyca typu 2 u pacjentów leczonych insuliną NPH od co najmniej 6 miesięcy i z nawracającymi epizodami ciężkiej lub nocnej hipoglikemii zarejestrowanymi w tym czasie oraz cukrzyca o znanej przyczynie (zgodnie z definicją wg. WHO).

Ceny pasków do glukometrów nie ulegają zmianie. Pojawiła się jedna nowa pozycja - paski o nazwie Glick Sensor w cenie 3,20 zł za opakowanie dla diabetyków z cukrzycą typu 1, a także dla pozostałych typów cukrzycy wymagających co najmniej 3 wstrzyknięć insuliny na dobę oraz terapii cukrzycy za pomocą pompy insulinowej oraz 12,56 zł za opakowanie dla diabetyków z cukrzycą tupu 2.

Także drobne zmiany cenowe dotyczą doustnych leków cukrzycowych. Tutaj w kilkunastu przypadkach nastąpi podwyżka cen leków od kilku groszy do nawet 1,70 zł.

Pełna treść Obwieszczenia dostępna jest na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Tabelka z cenami insulin (pdf) - kliknij, aby powiększyćTabelka z cenami pasków do glukometrów (pdf) - kliknij, aby powiększyćTabelka z cenami doustnych leków przeciwcukrzycowych (pdf) - kliknij, aby powiększyćJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Wykaz leków refundowanych od 1 listopada 2013 r.
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 27 maja 2022 r.

Zadaj pytanie on-line