Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Hipoglikemia
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Tarnów: Razem bijemy Rekord Zdrowia. Mniej cukru - poczuj smak

źródło: Słodki Punkt, dodano: 11 listopada 2015 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Tarnowskie Koło DiabetykówTysiąc bezpłatnych badań, 300 kg jabłek do rozdania i darmowe porady prozdrowotne - w Tarnowie rusza 2. edycja akcji prozdrowotnej "Razem bijemy Rekord Zdrowia. Mniej cukru - poczuj smak". Od 11 do 21 listopada w różnych miejscach miasta, przy okazji zawodów sportowych czy robienia zakupów, będzie można za darmo sprawdzić poziom cukru i ciśnienia, a w prezencie otrzymać zdrowe jabłko.

Rozdawane będą także broszury z prostymi przepisami, np. ciastami z niską zawartością cukru. Organizatorami akcji są Stowarzyszenie Medycyna Polska, CenterMed, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i CH MAX w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Jej celem jest promowanie ograniczenia spożywania cukru i aktywnego trybu życia, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Akcja rozpocznie się we środę 11 listopada w Parku Strzeleckim w Tarnowie podczas Biegu Sokołów. Bezpłatne badania prowadzić będą pracownicy CenterMed razem z studentami pielęgniarstwa PWSZ w Tarnowie.

W sobotę 14 listopada, kiedy przypada "Światowy Dzień Walki z Cukrzycą", akcja przeniesie się do Centrum Handlowego MAX. W godzinach od 10:00 do 14:00, oprócz bezpłatnych badań, będzie można m.in. skorzystać z darmowych porad prozdrowotnych lekarza diabetologa oraz dietetyka.

Ważnym elementem projektu będzie pierwszy z cyklu bezpłatnych warsztatów edukacyjnych "Diabetyk - jak żyć?", przygotowanych przez Tarnowskie Koło Diabetyków wspólnie z firmą Bayer. Spotkanie pod nazwą "Kiedy i po co mierzymy cukier" skierowane jest głównie do osób, u których niedawno zdiagnozowano cukrzycę. Odbędzie się ono w środę 18 listopada w "Słodkim Punkcie" - Klubie Seniora, ul. Pułaskiego 92 w Tarnowie (budynek CenterMed). Liczba miejsc ograniczona - wymagane jest wcześniejsze potwierdzenie udziału pod numerem telefonu 514 586 342.

Na finał projektu w sobotę 21 listopada bezpłatne badania będą mogli wykonać kibice, którzy przyjdą na mecz siatkarek Grupa Azoty PWSZ Tarnów. Tu także nie zabraknie zdrowego poczęstunku.

Ambasadorką akcji została Barbara Prymakowska, tarnowianka, nazywana "Najszybsza babcią świata", która niedawno wbiegła na Kasprowy Wierch. Jak przyznaje od lat nie dodaje do napojów cukru, używa miodu.

Podczas całej akcji prowadzone będą zapisy do Tarnowskiego Koła Diabetyków.

"Razem bijemy Rekord Zdrowia. Mniej cukru - poczuj smak" to druga edycja akcji. Przed rokiem wykonano blisko 1000 badań, u kilkunastu osób wykryto stan przedcukrzycowy, u kilku zaawansowaną cukrzycę.

Cukrzyca to przewlekła choroba, nazywana epidemią XXI wieku. Często prowadzi do groźnych powikłań m.in. zawału serca, udaru mózgu, niewydolności nerek, ślepoty i owrzodzenia prowadzące do amputacji stopy. Co 10 sekund nowa osoba dowiaduje się, że ma cukrzycę, a co o osiem sekund na świecie na cukrzycę umiera jedna osoba. W Polsce jest już ok. 2,5 miliona cukrzyków i liczba chorych rośnie co roku. W Tarnowie jest ok. 6,5 tysiąca diabetyków.

Razem bijemy Rekord Zdrowia. Mniej cukru - poczuj smak


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Tarnów: Razem bijemy Rekord Zdrowia. Mniej cukru - poczuj smak
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 8 marca 2021 r.

Zadaj pytanie on-line