Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Hipoglikemia
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

2 okręgi, 2 drużyny, 2 cele charytatywne - II Wielki Nocny Bieg PoZdro!

źródło: Fundacja Medicover, dodano: 16 listopada 2015 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Po-zdro600 biegaczy, ponad 1460 przebiegniętych kilometrów i 11000 zł przekazanych na rzecz Fundacji Diabeciaki i Poradni Diabetologicznej w Instytucie Matki i Dziecka. Tak wyglądał II Wielki Nocny Bieg PoZdro!, który w XXIV Światowy Dzień Cukrzycy odbył się w sercu Warszawy, na Placu Defilad.

Był to już II Wielki Nocny Bieg PoZdro!, który zorganizowała Fundacja Medicover - w tym roku dwa okręgi biegaczy rozświetliły Plac Defilad. Przez 24 minuty żółta i błękitna drużyny fanów sportu i dobrej zabawy przebiegły wspólnie ponad 1460 km. 11000 zł z opłat wpisowych zostało równo podzielone między Fundację Diabeciaki oraz Poradnię Diabetologiczną w Instytucie Matki i Dziecka.

- Był to już nasz drugi Wielki Nocny Bieg PoZdro! W tym roku było nas dwukrotnie więcej niż podczas zeszłorocznego wydarzenia, biegaliśmy w dwóch okręgach i wspieraliśmy dwa cele. - powiedział Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover i pomysłodawca Programu PoZdro! - Było energetycznie, kolorowo, muzycznie i charytatywnie. Z cukrzycą typu 2 można walczyć: poprzez aktywność fizyczną, która może być cudowną zabawą. Pokazali nam to wszyscy Ci, którzy dzisiaj do nas dołączyli. Dziękuję wszystkim za przybycie i cudowną atmosferę.

W II Wielkim Nocnym Biegu PoZdro! wzięło udział 600 biegaczy, w tym gwiazdy sportu i ambasadorzy Programu PoZdro! - Marcin Kosiński i Małgorzata Zabrocka, przedstawiciele Fundacji Medicover, rodziny biorące udział w Programie PoZdro! oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa. Przez 24 minuty Plac Defilad mienił się fluo-farbkami, którymi wymalowani byli uczestnicy biegu oraz ich fantazyjnymi strojami. Cała impreza odbyła się w systemie Silent Disco.

Dodatkowo, każdy biegacz mógł zrobić sobie zdjęcie w foto-namiocie oraz otrzymał pakiet startowy z koszulkami Programu PoZdro! Na uczestników wydarzenia czekało sporo niespodzianek: tuż przed Biegiem zmienione zostało miejsce wydarzenia na samo serce Warszawy - Plac Defilad. Podczas Biegu natomiast, na niebiesko zabłysł Pałac Kultury i Nauki - cała Warszawa pokazała wsparcie dla osób chorych na cukrzycę.


O Programie PoZdro!

Celem Programu "PoZdro!" jest doprowadzenie do poprawy stanu zdrowia uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy (zwłaszcza typu 2, do której przyczynia się między innymi niezdrowy styl życia) i innych chorób cywilizacyjnych, np. nadciśnienia tętniczego, czy podwyższonego poziomu cholesterolu oraz podniesienie świadomości zdrowego trybu życia. Fundacja robi to przy pomocy trzech elementów. Pierwszy polega na przeprowadzeniu na terenie szkół dobrowolnych, bezpłatnych i nieinwazyjnych, około 20-minutowych badań przesiewowych: m.in. oceny ostrości widzenia, oceny postawy ciała, sprawności krążeniowo-oddechowej, masy i składu ciała, co poprzedza informacja skierowana do rodziców (np. podczas wywiadówek). Drugim elementem programu jest przeprowadzenie szkoleń w placówkach edukacyjnych, dotyczących kształtowania i realizacji polityki zdrowotnej na terenie szkół poprzez wykłady skierowane do nauczycieli oraz dostarczenie odpowiednich narzędzi służących edukacji zdrowotnej. W ramach trzeciego elementu programu dzieci z czynnikami ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych oraz ich rodziny obejmowane są dwuletnią opieką indywidualną. Przeprowadzane są także warsztaty edukacyjne dla rodzin objętych tą opieką.

"PoZdro!" jest jednym z największych programów w Europie, jeżeli chodzi o planowaną ilość przebadanych dzieci. Organizatorzy chcą przebadać w ciągu pięciu lat 30 tysięcy uczniów pod kątem ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2. Rezultat, jaki organizatorzy chcą osiągnąć po zakończeniu programu to około tysiąca osób, które wyjdą z grupy ryzyka zachorowania. Gdynia została wybrana przez Fundację Medicover, jako pierwsze miasto w Polsce, w którym jest realizowany program ze względu na doskonałą współpracę z tutejszym samorządem, od wielu lat zaangażowanym w różne kampanie prozdrowotne i prospołeczne.

Fundacja Medicover realizuje program "PoZdro!" z własnych środków, pochodzących z grantu uzyskanego od założycieli i właścicieli firmy Medicover - Fundacji Szwedzkiej Rodziny Jochnick’ów o nazwie J&C af Jochnick Foundation. Program powstał w oparciu o najlepsze krajowe i międzynarodowe wzorce, które uwzględniają skuteczne narzędzia zdrowia publicznego stosowane w promocji zdrowia i w tzw. medycynie behawioralnej.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: 2 okręgi, 2 drużyny, 2 cele charytatywne - II Wielki Nocny Bieg PoZdro!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 8 marca 2021 r.

Zadaj pytanie on-line