Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Hipoglikemia
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Podbity Rekord Zdrowia - udana akcja profilaktyczna w Tarnowie

źródło: CenterMed, dodano: 26 listopada 2015 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Podbity Rekord Zdrowia - udana akcja profilaktycznaPonad tysiąc bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi, ciśnienia, pomiarów tkanki tłuszczowej i porad zdrowotnych - takie są efekty akcji "Razem bijemy Rekord Zdrowia. Mniej cukru - poczuj smak", która zakończyła się w Tarnowie i Nowym Sączu. Wszystkie osoby, które skorzystały z badań, były częstowano jabłkami, rozdano ich ponad 300 kilogramów. Uczestniczy akcji otrzymywali także "zdrowe" kalendarzyki na 2016 rok.

Akcja trwała przez prawie dwa tygodnie, odbywała się podczas imprez sportowych, Biegu Sokoła i meczu siatkarek oraz w centrach handlowych.

Organizatorami projektu, przeprowadzonego w ramach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, były CenterMed, Stowarzyszenie Medycyna Polska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i CH MAX. Badania pomiaru cukru i ciśnienia wykonywały pielęgniarki CenterMed oraz studenci Zakładu Pielęgniarstwa PWSZ w Tarnowie.

Celem projektu było zachęcenie mieszkańców Małopolski do regularnych badań profilaktycznych, ograniczenia spożywania cukru i aktywnego trybu życia. Podczas całej akcji prowadzone były zapisy do Tarnowskiego Koła Diabetyków "Słodki Punkt", odbyły się także bezpłatne warsztaty edukacyjne dla chorych na cukrzycę. W ramach badań u kilku osób stwierdzono bardzo wysoki poziom cukru, wskazujący na cukrzycę, u kilku innych wykryto stan przedcukrzycowy.

- Takie akcje są potrzebne. Cukrzyca to choroba podstępna, często wcześniej nie dająca objawów. Dlatego warto regularnie sprawdzać poziomu cukru, osoby z grupy ryzyka wystąpienia cukrzycy powinny badać się co roku. Im wcześniej wykryjemy cukrzycę tym leczenie jest skuteczniejsze - podkreśla lekarz diabetolog Renata Burnagiel z CenterMed.

"Razem bijemy Rekord Zdrowia. Mniej cukru - poczuj smak" to druga edycja akcji - przed rokiem wykonano blisko 1000 badań. Ambasadorką akcji była Barbara Prymakowska - tarnowianka, nazywana "Najszybszą babcią świata", która zwyciężyła w kilkudziesięciu maratonach, biegach długodystansowych na całym świecie.

Cukrzyca to choroba przewlekła, często prowadzi do groźnych powikłań m.in. zawału serca, udaru mózgu, niewydolności nerek, ślepoty i owrzodzenia, a w efekcie do amputacji stopy. Co dziesięć sekund nowa osoba dowiaduje się, że ma cukrzycę, a co o osiem sekund na świecie na cukrzycę umiera jedna osoba. W Polsce jest już ok. 2,5 miliona cukrzyków i liczba chorych rośnie co roku.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Podbity Rekord Zdrowia - udana akcja profilaktyczna w Tarnowie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 26 lutego 2021 r.

Zadaj pytanie on-line