Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Hipoglikemia
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

IDF zachęca do aktywności fizycznej: eUrMOVE Challenge 2016

źródło: IDF, Hipo i Hiper, PSD, dodano: 4 listopada 2016 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji eUrMOVE Challenge 2016 organizowanej przez International Diabetes Federation Europe i uczestników Youth Leadership Camp 2016. Przedsięwzięcie ma na celu zachęcenie do aktywności fizycznej oraz zwiększanie świadomości o cukrzycy. Celem akcji jest zebranie 8760 godzin różnych aktywności, czyli tyle ile godzin jest w roku, by pokazać, że należy być aktywnym przez cały rok! Finał przypada 14 listopada.

Aktywność fizyczna jest ważna dla każdego z nas. Celem Wyzwania jest osiagnąć "Aktywny rok dla cukrzyków w Europie", co oznacza 527 040 minut (8 784 godzin) aktywności fizycznej w 2016 roku, wypracowaną przez wszystkich w Europie, nie tylko cukrzyków. Uczestnicy Wyzwania powinni ruszać się przynajmniej przez 30 minut 5 razy w tygodniu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rekomenduje przynajmniej 150 minut tygodniowej aktywności fizycznej.

Aby jak najwięcej osób wzięło udział w Wyzwaniu, wybrano bardzo wiele różnych aktywności sportowych tj.: bieganie, rower, narty, spacery, wspinanie się, pływanie, tańczenie, dżudo, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, wioślarstwo itp. Trzeba zapisywać każdą minutę aktywności. Aplikacją, która do tego będzie służyła, jest Endomondo. Taką aplikację trzeba zainstalować w telefonie i ją uaktywnić w momencie treningu. Wszystkie minuty aktywności zostaną automatycznie zapisane.

IDF zachęca do aktywności fizycznej - eUrMOVE Challenge 2016

Strony internetowe akcji:

IDF zachęca do aktywności fizycznej - eUrMOVE Challenge 2016


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: IDF zachęca do aktywności fizycznej: eUrMOVE Challenge 2016
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 26 lutego 2021 r.

Zadaj pytanie on-line