Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Hipoglikemia
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Wyniki konkursu - Przedszkolak z cukrzycą

źródło: info. własna, dodano: 6 grudnia 2016 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Nowy żłobek i przedszkole GLUKUSIE przyjazne diabetykom w KrakowieOgłoszono wyniki I edycji konkursu pt. Przedszkolak z cukrzycą zorganizowanego przez Publiczne Przedszkole "Glukusie" z Krakowa z okazji przypadającego na dzień 14 listopada 2016 roku Światowego Dnia Cukrzycy. Placówka postanowiła w ten sposób zwrócić uwagę na dzieci borykające się z problemem cukrzycy. Pierwsza edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 50 prac dzieci z różnych stron Polski.

Konkurs adresowany był do dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Za cel konkursu obrano kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne, poszerzanie wiedzy z zakresu diabetologii, uzmysłowienie przedszkolakom czym jest cukrzyca, poszerzanie informacji dotyczących zdrowia oraz uczenie empatii w stosunku do drugiego człowieka.

Konkurs dla najmłodszych - Przedszkolak z cukrzycą

Jury w składzie Pani Magdalena Popielczak - Dyrektor Publicznego Przedszkola "Glukusie", Pani Agata Cichy - nauczyciel w Publicznym Przedszkolu "Glukusie", Pani Karolina Łośko - Dyrektor Zarządzający, jako przedstawiciel organu prowadzącego Przedszkole, Pani Mariola Petrylak- Przewodnicząca Rady Rodziców Publicznego Przedszkola "Glukusie". Podczas oceny jury w szczególności brało pod uwagę samodzielność wykonywania prac, pomysłowość, oraz ich pozytywny przekaz.

I miejsce zajęła Julia (5 lat) ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Bychlewie oraz Łukasz (6 lat) z Publicznego Przedszkola nr 1 w Sztumie. II miejsce należało do Marysi (6 lat) z Przedszkola nr 1 "Jarzębinka" w Szamotułach oraz Leny (4 lata) z Publicznego Przedszkola Glukusie w Krakowie. III miejsce zdobyła Antonina (6 lat) ze Szkoły Podstawowej w Przyłękach oraz Amelia (6 lat) z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy. Przyznano także 11 wyróżnień.

Laureatom serdecznie gratulujemy. Miejsca na podium zostały nagrodzone pięknymi książkami ufundowanymi przez wydawnictwo ZNAK oraz upominkami od Krakowskiego Kuratorium Oświaty. Organizator zapowiada wkrótce kolejne edycje konkursu. Portal mojacukrzyca.org sprawował patronat medialny nad konkursem.

Konkurs dla najmłodszych - Przedszkolak z cukrzycą

Konkurs dla najmłodszych - Przedszkolak z cukrzycą

Konkurs dla najmłodszych - Przedszkolak z cukrzycą


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Wyniki konkursu - Przedszkolak z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 26 lutego 2021 r.

Zadaj pytanie on-line