Strona główna FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Zobacz "Pogadajmy o cukrzycy" o sporcie i cukrzycy z dr n. med. Andrzejem Gawreckim

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Komunikat dot. zmian na listach leków refundowanych

dodano: 03.01.2005 r., źródło: http://www.mz.gov.plMINISTERSTWO ZDROWIA
Biuro Prasy i Promocji


Warszawa 30 grudnia 2004 r.

Komunikat
dotyczący zmian na listach leków refundowanych


1) W dniu 30 grudnia 2004 r. Minister Zdrowia skierował do uzgodnień zewnętrznych i konsultacji społecznych projekt zmiany rozporządzenia w sprawie ustalenia limitów cen leków i wyrobów medycznych wydawanych świadczeniobiorcom bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub częściową odpłatnością oraz rozporządzenia w sprawie ustalenia cen urzędowych hurtowych i detalicznych na produkty lecznicze i wyroby medyczne - w zakresie preparatów insulinowych. Jest to realizacja zapowiedzi wprowadzania częstszych niż dotychczas zmian list refundacyjnych.

2) Przedstawiany projekt, obejmuje zmiany polegające na obniżeniu cen 17 preparatów insulinowych produkcji polskiej: Gensulin N (trzy pozycje lekowe), Gensulin R (trzy pozycje lekowe), Gensulin M (11 pozycji lekowych). W przypadku stosowania np. insulin Gensulin M i Gensulin N, opłata za lek w aptece nie ulegnie zmianie, zaś w przypadku stosowania insuliny Gensulin R opłata obniży się o ok. 2 zł. Obniżenie ceny pociąga za sobą odpowiednie obniżenia limitów. Zaproponowane zmiany są wynikiem zgłoszenia przez krajowego producenta insuliny propozycji obniżenia cen urzędowych na produkowane przez niego preparaty insulinowe. Ponadto został wzięty pod uwagę fakt, iż ceny insulin w innych krajach o podobnym PKB w przeliczeniu na mieszkańca są niższe od obowiązujących w Polsce.

3) Przewiduje się, że wprowadzenie zmian doprowadzi do zmniejszenia wydatków Narodowego Funduszu Zdrowia o ok. 50 milionów złotych.

4) W dniu 29 grudnia 2004 r. Minister Zdrowia poinformował dwóch pozostałych producentów insuliny o planowanych zmianach cen celem umożliwienia im w procesie konsultacji przedstawienia ewentualnych propozycji obniżenia cen.

5) Na początku przyszłego roku zostaną przedstawione do szerokiej konsultacji społecznej "Założenia zmian w systemie refundacji leków w Polsce" m. in. uwzględniające wnioski wynikające z raportów kontroli prowadzonych przez NIK. Opracowane zmiany stworzą warunki do wprowadzenia leków innowacyjnych na listy leków refundowanych.

6) Minister Zdrowia przygotuje w 2005 roku "Krajowy program prewencji i leczenia cukrzycy" dostrzegając zdrowotną, społeczną i ekonomiczną wagę problemu.1) pismo prof. dr hab. Józefa Drzewoskiego (ok. 23 KB)

2) zmiany kwot refundacji i odpłatności (ok. 100 KB)

Aby pobrać plik należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na wybranym załączniku, następnie "Zapisz element docelowy jako..."! Rozpocznie się pobieranie pliku.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Komunikat dot. zmian na listach leków refundowanych
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 27 maja 2022 r.

Zadaj pytanie on-line