Strona główna FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Pogadajmy o cukrzycy z dr n. med. Andrzejem Gawreckim - na żywo, dzisiaj, godz. 20.00

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Komunikat dot. zmian na listach leków ref.

z dnia 20.01.2005 r., źródło: www.mz.gov.plMINISTERSTWO ZDROWIA
Biuro Prasy i Promocji


Warszawa 20 stycznia 2005 r.


Komunikat
dotyczący zmian na listach leków refundowanych1. Minister Zdrowia podpisał:

- rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ustalenia limitów cen leków i wyrobów medycznych wydawanych świadczeniobiorcom bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub częściową odpłatnością;

- rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ustalenia cen urzędowych hurtowych i detalicznych na produkty lecznicze i wyroby medyczne;
w zakresie preparatów insulinowych.

2. Obniżenie ceny nastąpiło w 17 przypadkach: Gensulin N (trzy pozycje lekowe), Gensulin R (trzy pozycje lekowe), Gensulin M (11 pozycji lekowych). Średnia wartość obniżki wynosi ok. 12,- zł za jedno opakowanie, które pokrywa przeciętne miesięczne zapotrzebowanie pacjenta. Skutkiem obniżenia cen jest obniżenie limitu refundacyjnego dla preparatów insulinowych ludzkich i krótkodziałających analogów insulin średnio o 13,- zł.

3. Producenci insulin importowanych w trakcie negocjacji z Ministerstwem Zdrowia nie przyjęli propozycji obniżenia cen ich produktów. W związku z tym może nastąpić podwyższenie kwoty odpłatności przez pacjenta w 52 pozycjach (Actrapid, Humalog, Humulin, Insulatard, Mixtard), jeśli nie będzie dokonana zmiana stosowanego przez pacjenta preparatu insuliny ludzkiej na preparat z ceną mieszczącą się w limicie. Średnia podwyżka kwoty odpłatności w przeliczeniu na jeden produkt wynosić będzie 10,22 zł. Obniżenie dopłaty pacjenta nastąpiło w 3 pozycjach (Gensulin N 40 j.m./ml., Gensulin R 40 j.m./ml., Gensulin M30 40 j.m./ml.).

4. Jednocześnie w dniu 14 stycznia 2005r. w związku z otrzymanymi w ramach konsultacji społecznych uwagami do rozporządzeń refundacyjnych Zespół ds. Gospodarki Lekami podjął uchwałę o umieszczeniu na liście leków refundowanych nowych analogów insulin krótkodziałających (NovoMix30 FlexPen, NovoMix30 Penfill, NovoRapid FlexPen, NovoRapid Penfill). Zmiany te będą wprowadzone w kolejnym projekcie zmian na listach leków refundowanych, którego projekt będzie skierowany do konsultacji społecznych jeszcze w styczniu br.

5. W 2005 r. planowane jest umieszczenie na listach refundacyjnych długodziałających analogów insulin Wymaga to wprowadzenia zmian dotyczących systemu refundacji w ustawie o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych. Projekt uwzględniający konieczne zmiany zostanie skierowany do konsultacji społecznych w dniu 20 stycznia br.

6. W dniu 18 stycznia br. zostały skierowane do uzgodnień zewnętrznych projekty zmian rozporządzeń w sprawie limitu cen oraz wykazu wyrobów medycznych będących przedmiotami ortopedycznymi i środków pomocniczych, w wyniku których zestawy infuzyjne do pomp insulinowych będą refundowane dla kobiet w ciąży do wysokości 300 złotych miesięcznie.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Komunikat dot. zmian na listach leków ref.
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 27 maja 2022 r.

Zadaj pytanie on-line