Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Hipoglikemia
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pozytywnie o pompach insulinowych typu Do-It-Yourself

źródło: oprac. własne, dodano: 25 marca 2019 r.

Podczas trwającej w Katowicach VI Ogólnopolskiej Konferencji "Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki", która odbyła się w dniach 1 i 2 marca 2019 roku prof. dr hab. Tomasz Klupa, kierownik Pracowni Zaawansowanych Technologii Diabetologicznych w Katedrze Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego poinformował, że ukazały się zalecenia Szkoły Pompowej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego dotyczące pomp insulinowych typu DIY.

Ukazały się Zalecenia grupy tworzącej Szkołę Pompową Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego dotyczącej aplikacji do samodzielnego zamykania pętli. To jest ważne wydarzenie. Pewien precedens. Żadne towarzystwo naukowe nie odważyło się zająć stanowiska w sprawie pomp insulinowych typu DIY (do it yourself - zrób to sam). Nasze postulaty są takie, aby zachęcać lekarzy mających takich pacjentów do raportowania, dzielenia się swoimi doświadczeniami, chcemy by tworzono legislację, która pod pewnymi warunkami uczyni te aplikacje legalnymi i wreszcie, aby edukacja w zakresie systemów DIY była elementem regularnej edukacji diabetologa. - powiedział prof. Tomasz Klupa.

W Internecie można także znaleźć dokument, w języku angielskim, który zawiera owe zalecenia. Nazywa się "Utilization of do-it-yourself artificial pancreas systems in the management of patients with type 1 diabetes: a position statement of the Pump School Education Initiative by Diabetes Poland".

Z pełną treścią artykułu można zapoznać się tutaj.

Pozytywnie o pompach Do-It-Yourself
Foto: @DanaMLewis, www.OpenAPS.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Informacje: Pozytywnie o pompach insulinowych typu Do-It-Yourself
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 26 lutego 2021 r.

Zadaj pytanie on-line