Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo z Jarosławem Jerry Gilewiczem, dziś godz. 20.00

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Cukrzyca - potrzeba długofalowych działań. Przeczytaj on-line!

źródło: Medial Media Solutions, dodano: 9 maja 2019 r.

Medical Media SolutionsWydawnictwo Medical Media Solutions od kilku lat tworzy edukacyjne publikacje dedykowane życiu z cukrzycą. Dziś 9 maja bogaci w doświadczenie, ale i gotowi na głośniejsze apele, zainaugurowali kolejny projekt: "Cukrzyca - potrzeba długofalowych działań", który ukazał się w Dzienniku Gazecie Prawnej i jest dedykowany polskiej i światowej diabetologii, pacjentom, środowisku medycznemu, ale i decydentom.

Dzięki temu przekazowi przede wszystkim zostają podsumowane sukcesy, ale i wskazane najpilniejsze problemy. Szczególny nacisk położono został na narzędzia, które pozwalają na profilaktykę, diagnostykę i skuteczne leczenie cukrzycy. Dzięki zaangażowaniu uznanych ekspertów oraz opiniotwórczych mediów mamy nadzieję, że uwrażliwimy decydentów i opinię społeczną na główne problemy, zarówno pacjentów zmagających się z cukrzycą typu 1, jak i typu 2. Projekt powstał dzięki wspaniałemu wsparciu profesora Macieja Małeckiego, prezesa Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz profesora Nam H. Cho, prezesa Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej. Obaj eksperci otwierają merytorycznie całą publikację.

GŁOS PACJENTÓW

Cukrzyca jest jednostką chorobową, w której wiedza pacjenta oraz jego współpraca z lekarzem ma kluczowe znaczenie. Warto przytoczyć stwierdzenie, sformułowane w latach ’30 XX w. przez dr Elliotta Joslina - "Pacjent z cukrzycą, który wie więcej o swojej chorobie, żyje dłużej". Do dziś to zdanie nie straciło na aktualności!

W tym panelu wypowiada się Jerzy Magiera, który od lat wspiera działania edukacyjne wydawnictwa, a jako, że sam choruje na cukrzycę typu 1, potrzeby pacjentów zna jak nikt.

Dołączyła również Anna śliwińska, prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Stowarzyszenie od lat bezpośrednio pracuje z chorymi i ich rodzinami. Zrzesza 70 000 osób w 370 kołach terenowych w całym kraju. Jej punkt widzenia jest kluczowy w tym temacie.

Cukrzyca - potrzeba długofalowych działań

INSULINOTERAPIA

Jako, że edukacja pacjenta z cukrzycą typu 1 jak i typu 2 ma szczególne znaczenie w przypadku insulinoterapii, ważne by uświadamiać co rzeczywiście wpływa na jej skuteczność i bezpieczeństwo. Profesor Edwin Gale z brytyjskiego University of Bristol w obszernym materiale wspólnie z nami przygląda się tematowi podejścia do insulinoterapii, podaje ciekawe przykłady i punktuje potrzeby pacjentów. Polecamy Wam ten wywiad!

RYZYKO SERCOWO-NACZYNIOWE

Nowe wytyczne naukowe mówią jasno: w leczeniu cukrzycy istotne jest już nie tylko obniżanie poziomu cukru we krwi, lecz również kontrola ryzyka sercowo-naczyniowego. Istnieją nowe leki, które mają potwierdzoną skuteczność w tym aspekcie. Niestety, od lat nie wprowadzono do refundacji żadnych leków w terapii cukrzycy typu 2.
  • Jak zmienia się schemat leczenia cukrzycy typu 2?
  • Jakimi dysponujemy terapiami?
  • Czy polscy pacjenci mają dostęp do nowoczesnego leczenia?
Na te pytania odpowiada w publikacji profesor Edward Franek z Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii CSK MSWiA w Warszawie.

NIEWYDOLNOść SERCA A CUKRZYCA

Czy wiedzieliście, że niewydolność serca (HF) i cukrzyca typu 2 często występują jednocześnie? Cukrzyca może być również niezależnym czynnikiem ryzyka HF, a samo ryzyko wystąpienia niewydolności serca u osób z cukrzycą typu 2 jest aż dwu-, a nawet trzykrotnie wyższe niż u pozostałych osób. Dlatego postanowiliśmy poprosić o głos profesora Grzegorza Dzidę z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który w publikacji dokładnie przedstawia temat niewydolności serca w cukrzycy i jej patomechanizm. Wspólnie przyglądamy się również nowym wytycznym dotyczącym schematu leczenia cukrzycy, z uwzględnieniem ryzyka powikłań sercowo-naczyniowych, w tym niewydolności. Apelujemy jednocześnie o przyspieszone prace nad dostępem pacjentów do skutecznego leczenia.

Cała publikacja dostępna jest TUTAJ.


Cukrzyca - potrzeba długofalowych działań


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Cukrzyca - potrzeba długofalowych działań. Przeczytaj on-line!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 25 września 2020 r.

Zadaj pytanie on-line