Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Promocja Mniej niż pół
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Łączy nas cukrzyca - czytaj w Gazecie Wyborczej oraz on-line

źródło: Medial Media Solutions, dodano: 27 listopada 2019 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Medical Media SolutionsListopad jest miesiącem poświęconym walce z cukrzycą i świadomości, jak wielkim stała się współcześnie wyzwaniem. Na świecie dotyka już 463 mln osób. W Europie choruje na nią ponad 50 mln osób, a w Polsce prawie 3 mln. Dlatego dziś, 27 listopada 2019 roku, w Gazecie Wyborczej znajdziecie najnowszą edukacyjną publikację pt. "Łączy nas cukrzyca", stworzoną przy udziale patronów medialnych i merytorycznym wsparciu wielu ekspertów.

Kiedy diagnoza zmienia całe życie

- Publikację otwiera wywiad z prof. dr hab. med. Dorotą Zozulińską-Ziółkiewicz "Diagnozę cukrzycy należy przekazać tak, aby młody człowiek nie miał poczucia wyroku i przegranej. To niezwykle ważne by szybko i w wyważony sposób zaopiekować się pacjentem i doprowadzić do akceptacji choroby oraz zmotywować go do radzenia sobie z cukrzycą".

Różne oblicza choroby

- Jurek Magiera opowiada nam o swoich zmaganiach z cukrzycą typu 1. Wskazuje jak ważne jest wsparcie najbliższych i realizacja swoich marzeń pomimo choroby. Punktuje także najnowsze zmiany dotyczące leczenia tego typu cukrzycy, ale i różnice w wsparciu osób po 26. r.ż.

- Anna Śliwińska, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków wspólnie z nami przygląda się problematyce edukacji na temat samokontroli w cukrzycy typu 2. Odpowiadamy na pytania, dlaczego nie ma dobrej terapii bez samoświadomości pacjenta.

Nowoczesna Insulinoterapia

- Polecamy Waszej uwadze naszą rozmowę z prof. dr hab. med. Grzegorzem Dzidą na temat roli insuliny w leczeniu cukrzycy. "Dziś śmiało możemy powiedzieć, że insulinoterapia przeszła ewolucje? i doprowadziła nas do momentu, w którym dysponujemy szerokim wachlarzem terapii, dopasowywanej do konkretnego pacjenta".

Dieta diabetyka

W cukrzycy jak i w diecie zdrowego człowieka ważne jest przestrzeganie zasad racjonalnego żywienia i właściwie skomponowanych posiłków. Chory powinien przy tym jednak stosować normy kontroli spożycia węglowodanów złożonych i cukrów prostych, co jednak warto by wiedział na temat tłuszczów?

Dla czytelników publikacja dostępna jest także online.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Łączy nas cukrzyca - czytaj w Gazecie Wyborczej oraz on-line
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 27 listopada 2020 r.

Zadaj pytanie on-line