Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ciągły Monitoring Glikemii

Gdzie można założyć system ciągłego monitorowania glikemii Dexcom G6 - tylna część ramienia dopuszczona do aplikacji

źródło: oprac. własne, dodano: 17 czerwca 2020 r.

9 czerwca 2020 roku firma Dexcom ogłosiła, że system ciągłego monitorowania glikemii Dexcom G6 otrzymał oznakowanie CE w całej Europie dotyczące noszenia go z tyłu ramienia, co da pacjentom większy wybór miejsc do aplikacji sensora. Nowy system do ciągłego monitoringu glikemii Dexcom G6 jest już oficjalnie dostępny w Polsce.

Na system Dexcom G6 składa się mały, poręczny sensora oraz nadajnika do ciągłego pomiaru cukru. System wysyła bezprzewodowo poziom glukozy do dedykowanego odbiornika lub kompatybilnego urządzenia, zapewniając pacjentom dane o glikemii w czasie rzeczywistym bez konieczności nakłuwania palca. System oferuje również konfigurowalne alerty i alarmy, aby pomóc uniknąć niebezpiecznych zdarzeń hipoglikemii.

Nowy system CGM Dexcom G6System został zaprojektowany z myślą o wygodzie konsumenta i ma 10-dniowy okres użytkowania, łatwy w użyciu aplikator i nie wymaga kalibracji. Dzięki tej nowej opcji wszyscy pacjenci w Europie w wieku powyżej 2 lat będą mogli nosić Dexcom G6 z tyłu ramienia lub na brzuchu. Pacjenci do 17 roku życia mogą również nosić urządzenie na górnej części pośladków.

Jesteśmy podekscytowani, że Dexcom G6 otrzymał znak CE w Europie na noszenie go na tylnej części ramienia - powiedział Erik Bjorkman, wiceprezes i dyrektor generalny w regionie EMEA w Dexcom. "Jest to przełomowy rozwój dla wszystkich użytkowników Dexcom G6 i podkreśla naszą dalszą misję wprowadzania innowacji i poprawy zarządzania cukrzycą w imieniu wszystkich osób cierpiących na cukrzycę. Mamy nadzieję, że wzbudzimy zaufanie w naszej społeczności i we wzajemnych relacjach".

Dzięki aplikacji Dexcom CLARITY pacjenci mają szybki dostęp do ważnych informacji, które pomagają w ocenie ich zdrowia, w tym hiper i hipoglikemii, szacowanego poziomu HbA1c, średniego odczytu glukozy, ryzyka hipoglikemii i innych. Pacjenci mogą również udostępniać informacje o glikemii nawet pięciu osobom, które mają osobną aplikację Dexcom Follow i połączenie internetowe, poszerzając swoją sieć wsparcia. Ta dodatkowa funkcja umożliwia rodzinie i bliskim zdalne monitorowanie pacjentów.

Nowy system CGM Dexcom G6

Najważniejsze wiadomości o Dexcom G6

 • System nie wymaga kalibracji
 • Sensor działa przez 10 dni
 • System dostępny jest dla pacjentów od 2 roku życia
 • System można używać w okresie ciąży
 • Można ustawić własny zakres docelowy poziomu cukru
 • Alarm hipoglikemii powiadomi o spadku na 20 minut przed przekroczeniem progu niskiego poziomu cukru (55 mg/dL)
 • Ostrzeżenia mogą być różnie ustawione dla dwóch przedziałów czasu (np. na noc i dzień)
 • Czujnik Dexcom G6 powstrzymuje mający znaczenie kliniczne wpływ paracetamolu na wyniki

Gdzie kupić Dexcom G6?

System CGM Dexcom G6 już teraz dostępny jest w sklepie internetowym Diabetyk24.pl - KLIKNIJ TUTAJ, aby poznać ofertę.

Tłumaczenie własne na podstawie:
https://www.prnewswire.co.uk/news-releases/dexcom-g6-continuous-glucose-monitoring-cgm-system-receives-ce-marking-in-europe-for-wear-on-back-of-the-upper-arm-875079629.html


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Ciągły Monitoring Glikemii: Gdzie można założyć system ciągłego monitorowania glikemii Dexcom G6 - tylna część ramienia dopuszczona do aplikacji
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 20 lipca 2021 r.

Zadaj pytanie on-line