Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

5 popularnych środków przeciwbólowych. Jak działają i kiedy po nie sięgać?

Artykuł sponsorowany, dodano: 25 sierpnia 2020 r.

Leki przeciwbólowe są jedne z najczęściej kupowanych, gdyż już chwilę po ich zażyciu odczuwamy ogromną ulgę. Są to substancje chemiczne powodujące tzw. "analgezję", czyli zniesienie czucia bólu. Mogą mieć różną formę, m.in. tabletek, drażetek, kapsułek, tabletek musujących, żeli, maści, syropów, a nawet plastrów i aerozoli. Ich asortyment na rynku jest bardzo szeroki, dlatego wybór najbardziej optymalnego leku jest czasem ogromnym wyzwaniem. Przedstawiamy 5 najpopularniejszych środków przeciwbólowych.

1. Aspiryna.

Aspiryna jest uważana za jeden z najbardziej wszechstronnych środków przeciwbólowych. Ma również działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe, a także co ciekawe, zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory. Aspiryna najskuteczniejsza będzie w przypadku leczenia dolegliwości bólowych (bóle głowy, zębów, mięśni), a także podczas występowania zbyt wysokiej temperatury ciała. Lek podawany jest również osobom, które mają miażdżycę i chorobę wieńcową, a także tym, którzy są kilka dni po zawale. Aspiryny powinni unikać Ci, którzy cierpią na chorobę wrzodową żołądka, kobiety karmiące piersią, a także dzieci do 12. roku życia, gdyż może to spowodować tzw. zespół Reye'a. Substancją czynną tego leku jest kwas acetylosalicylowy.

2. Ibuprom.

Jest to także jedna z najbardziej popularnych substancji, która podawana jest w przypadku bólu o różnym pochodzeniu, a także podczas występowania gorączki. Ma również działanie przeciwzapalne. Jest on zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLZP). W dużym stopniu umożliwia wyciszenie aktywności niektórych enzymów, dzięki czemu stan zapalny jest znacznie bardziej łagodny. Ibuprofen używa się w przypadku słabych i umiarkowanych bólach głowy, zębów, kości, stawów, mięśni. W skuteczny sposób zmniejszy ciepłotę naszego ciała. Najwyższe stężenie ma po około godzinie od podania. Leki, które zawierają ibuprofen, mogą być stosowane już od 3 miesiąca życia dziecka, jednakże dawki muszą być minimalne.

5 popularnych środków przeciwbólowych. Jak działają i kiedy po nie sięgać?
fot: pixabay.com

3. APAP

Lek o działaniu głównie przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, a maksymalne stężenie we krewi osiąga już po około 30 minutach. Ulgę będziemy czuć średnio przez 4 godziny. Najczęściej sięgamy po niego w przypadku bóli o słabym nasileniu. Podobnie jak w przypadku Ibuprofenu jest skuteczny w przypadku bólów głowy, mięśni, zębów, nerwobóli, a także bóli miesiączkowych. Substancją czynną jest paracetamol, który często jest łączony z innymi lekami i występuję z kodeiną, kofeiną, i tramadolem.

4. Ketonal w kapsułkach.

Ketonal w kapsułkach jest lekiem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Jedna kapsułka zawiera 50 mg substancji czynnej leku, czyli ketoprofenu. Ketonal stosuje się w krótkotrwałym, objawowym leczeniu lekkiego bólu mięśni, kości, stawów, głowy. Szybko uśmierzy ból i przyniesie dużą ulgę.

5. IBUM Express

IBUM Express będzie idealny w przypadku bólu głowy, zębów, mięśniowych, stawowych, kostnych, nerwobóli. Dobrze sprawdzi się także w przypadku stanów gorączkowych grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych. Substancją czynną tego specyfiku jest ibuprofen.

Źródło:
Gdziepolek.pl (https://www.gdziepolek.pl/produkty/40049/ketonal-kapsulki/apteki)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: 5 popularnych środków przeciwbólowych. Jak działają i kiedy po nie sięgać?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 31 lipca 2021 r.

Zadaj pytanie on-line