Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Hipoglikemia
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - spotkanie na żywo w piątek, 27 listopada o godz. 20.00 z dr inż. Katarzyną Kowalcze

źródło: info. własne, dodano: 25 listopada 2020 r.

W najbliższym programie "Pogadajmy o cukrzycy" powrócimy do tematu żywienia w cukrzycy. Do rozmowy o sprawach poważnych zaprosiliśmy dr inż. Katarzynę Kowalcze, dietetyka klinicznego, adiunkta w Instytucie Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach. Pani dietetyk ma ogromne doświadczenie pracy z pacjentami diabetologicznymi, a na co dzień zajmuje się edukacją nowych pokoleń dietetyków. Jest specjalistką od szkoleń oraz warsztatów z zakresu dietetyki i profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Porozmawiamy o właściwym odżywianiu i sposobach radzenia sobie z tym trudnym tematem. Spotkania ma charakter interaktywny, więc liczymy na Państwa pytania i aktywny udział.

Pani doktor kieruje się zasadą "nie ma diety cud, ale jest skuteczna dietoterapia". Doświadczenie zawodowe oraz systematyczne podnoszenie kwalifikacji, czynny udział w licznych konferencjach krajowych i zagranicznych, pozwala pani doktor prowadzić indywidualną dietoterapię pacjentów w bardzo szerokim zakresie i na najwyższym poziomie. Porozmawiamy o tym, jak powinno wyglądać żywienie pacjenta z cukrzycą i na jakie zagadnienia trzeba zwracać szczególną uwagę. Dowiemy się, z jakimi problemami zgłaszają się pacjenci i czy jest uniwersalny sposób żeby zrzucić zbędne kilogramy.

Oglądaj na żywo


Podczas spotkania nie może zabraknąć tematu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i trudności, jakie mogą przysporzyć diabetykom. Chociaż wszystko zapowiada, że przez aktualną sytuację epidemiologiczną najbliższe święta spędzimy w ograniczonym gronie przyda się przypomnienie kilku ważnych zasad na ten czas. Zapytamy Panią doktor o rady, jak przetrwać ten świąteczny czas i wyjść z tego obronną ręką. Pani doktor zdradzi nam sprawdzone sztuczki na okiełznanie glikemii podczas świątecznych uroczystości.

Podczas ostatniego, XXI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, dr inż. Katarzyna Kowalcze wygłosiła wykład własnego autorstwa poświęcony tematowi "Adherence i compliance a narzędzia edukacyjne w ocenie efektywności diety DASH wdrożonej pacjentkom z zaburzeniami gospodarki węglowodanowo insulinowej". Zaprezentowała także dwie prace plakatowe własnego autorstwa "Fitoterapia w cukrzycy w świetle Evidence Based Medicine" oraz "Wpływ pandemii Sars-Cov-2 na zachowania żywieniowe i wyrównanie metaboliczne diabetyków". O wnioski z tych prac na pewno też zapytamy!

Spotkanie odbędzie się na żywo już w najbliższy piątek, 27 listopada o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - spotkanie na żywo w piątek, 27 listopada o godz. 20.00 z dr inż. Katarzyną Kowalcze

O programie "Pogadajmy o cukrzycy"

Spotkania na żywo z cyklu "Pogadajmy o cukrzycy" odbywają się od 13 września 2019 roku. W piątki o godzinie 20.00 Jerzy Magiera, autor portalu mojacukrzyca.org, zaprasza na półtoragodzinne pogadanki o słodkim życiu. Można dowiedzieć się co w ostatnim czasie wydarzyło się w cukrzycowym świecie, jakie mamy nowości. Podczas spotkań prowadzona jest także edukacja cukrzycowa. Jerzy przekazuje ważne informacje przydatne każdemu diabetykowi i osobom interesującym się tematem diabetologii. Bardzo ważny jest interaktywny charakter spotkania. Użytkownicy mogą na żywo komentować wszystkie kwestie i zadawać pytania. Od maja 2020 roku do dyskusji zapraszani są goście specjalni. Podejmowane są różne, ważne tematy z cukrzycowego świata. W studiu "Pogadajmy o cukrzycy" pojawiło się już wiele ciekawych osobowości. Wszystkie dotychczasowe rozmowy można zobaczyć tutaj.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - spotkanie na żywo w piątek, 27 listopada o godz. 20.00 z dr inż. Katarzyną Kowalcze
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 21 kwietnia 2021 r.

Zadaj pytanie on-line