Strona główna FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 19 lutego o godz. 20.00 z prof. Agnieszką Szypowską i Karolem Dzięciołem

źródło: info. własne, dodano: 16 lutego 2021 r.

W najbliższym programie "Pogadajmy o cukrzycy" rozmawiamy o czasie przed diagnozą cukrzycy typu 1, o trudnym momencie rozpoznania choroby i pierwszych miesiącach życia z nią. W Polsce 25% nowo rozpoznanych dzieci z cukrzyca przyjmowanych jest w stanie zagrożenia życia, zwanym kwasicą ketonową. Z powodu nieświadomości, pierwsze objawy często mylone są przez rodziców oraz pracowników ochrony zdrowia z innymi chorobami, takimi jak infekcja brzuszna. Do rozmowy zaprosiliśmy ekspertów: prof. dr hab. n. med. Agnieszkę Szypowską - ordynator Oddziału Klinicznego Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie oraz Karola Dzięcioła - wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Chorób Autoimmunologicznych, prywatnie ojca Michaliny chorującej na cukrzycę typu 1. Bądźcie, jak zawsze, z nami w piątek na żywo!

Tydzień temu wystartowała kampania edukacyjna "Połącz objawy cukrzycy typu 1" prowadzona przez Polskie Towarzystwo Chorób Autoimmunologicznych. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości pierwszych objawów cukrzycy typu 1 wśród rodziców, nauczycieli oraz pracowników ochrony zdrowia. Organizatorzy kampania mają nadzieję, że te działania pozwolą na ograniczenie występowania najczęstszego powikłania wśród nowo rozpoznanych pacjentów - kwasicy ketonowej. I o tym właśnie będziemy rozmawiali z naszymi gośćmi. Dowiemy się, jakie są założenia kampanii edukacyjnej, jakie efekty ma przynieść akcja oraz jakie zastosowano metody pomiaru skuteczności tych działań. Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Szypowska przedstawi temat kwasicy ketonowej i poważnych konsekwencji, jakie ze sobą niesie.

Dowiemy się także, jakie działania podejmuje założone w 2019 roku przez specjalistów z dziedziny nauki, medycyny, prawa i biznesu Polskie Towarzystwo Chorób Autoimmunologicznych. Za cel Towarzystwo stawia sobie podejmowanie aktywności na rzecz nauki, edukacji, rozwoju technologii i profilaktyki w zakresie chorób autoimmunologicznych i towarzyszących im schorzeń. Karol Dzięcioł, wiceprezes PTChA opowie również o jego osobistej przygodzie z cukrzycą, początkach choroby u dziecka i trudnym czasie jej akceptacji.

Oglądaj na żywo


Spotkanie odbędzie się na żywo już w najbliższy piątek, 19 lutego 2021 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 19 lutego o godz. 20.00 z prof. Agnieszką Szypowską i Karolem Dzięciołem

Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Szypowska - Ordynator Oddziału Klinicznego Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Specjalista w dziedzinie diabetologii z 20 letni doświadczeniem. Dzięki szerokiej wiedzy z zakresu intensywnej insulinoterapii za pomocą pompy insulinowej i wielokrotnych iniekcji oraz wykorzystania systemów do ciągłego podskórnego monitorowania glikemii zyskała uznanie jako jeden z wiodących autorytetów na terenie Polski i Europy. W swojej praktyce lekarskiej stawia na innowacyjne podejście do leczenia oraz edukację pacjentów. Autor licznych publikacji w czasopismach naukowych z całego świata oraz aktywny członek międzynarodowych grup badawczych skupiających się na poszukiwaniu innowacyjnych metod leczenia cukrzycy typu 1.

Karol Dzięcioł - Przedsiębiorca, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, specjalista w kwestiach komunikacji marketingowej oraz analizy biznesowej. Prywatnie ojciec Michaliny chorującej na cukrzycę typu 1. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobyte w sektorze komercyjnym oraz wiedzę w zakresie cukrzycy postanowił wykorzystać w poszukiwaniu nowoczesnych terapii. Wśród jego obszarów zainteresowania znajduje się aktywne wspieranie klinicznych badań naukowych, promowanie rozwoju nowoczesnych technologii w leczeniu chorób spowodowanych autoagresją. W swoich działaniach zawsze podkreśla, iż zaangażowanie i zrozumienie społeczne istoty problemu jest kluczem do opracowania nowoczesnych terapii jak i poprawy jakości życia pacjentów.

O programie "Pogadajmy o cukrzycy"

Spotkania na żywo z cyklu "Pogadajmy o cukrzycy" odbywają się od 13 września 2019 roku. W piątki o godzinie 20.00 Jerzy Magiera, autor portalu mojacukrzyca.org, zaprasza na półtoragodzinne pogadanki o słodkim życiu. Można dowiedzieć się co w ostatnim czasie wydarzyło się w cukrzycowym świecie, jakie mamy nowości. Podczas spotkań prowadzona jest także edukacja cukrzycowa. Jerzy przekazuje ważne informacje przydatne każdemu diabetykowi i osobom interesującym się tematem diabetologii. Bardzo ważny jest interaktywny charakter spotkania. Użytkownicy mogą na żywo komentować wszystkie kwestie i zadawać pytania. Od maja 2020 roku do dyskusji zapraszani są goście specjalni. Podejmowane są różne, ważne tematy z cukrzycowego świata. W studiu "Pogadajmy o cukrzycy" pojawiło się już wiele ciekawych osobowości. Wszystkie dotychczasowe rozmowy można zobaczyć tutaj.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 19 lutego o godz. 20.00 z prof. Agnieszką Szypowską i Karolem Dzięciołem
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 3 grudnia 2021 r.

Zadaj pytanie on-line