Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 5 marca o godz. 20.00 z Katarzyną Partyką

źródło: info. własne, dodano: 2 marca 2021 r.

Otyłość to choroba cywilizacyjna. Nie jest ona tylko kwestią wyglądu, ale stanowi bardzo poważny problem zdrowotny. Prowadzi do rozwoju wielu chorób, które zwiększają ryzyko wczesnego zgonu. Otyłość jest czynnikiem rozwoju cukrzycy typu 2. W dniu 4 marca przypada Światowy Dzień Otyłości i dlatego też w programie "Pogadajmy o cukrzycy" pojawi się wyjątkowy gość. O walce z otyłością, możliwych formach terapii, działaniach profilaktycznych opowie nam Katarzyna Partyka, prezes Stowarzyszenie Pacjentów Bariatrycznych CHLO. Dowiesz się co można robić, aby utrzymać prawidłowa masę ciała. Zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniu! Otyłość, obok cukrzycy, to ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia!

Otyłość stanowi jedno z największych wyzwań XXI wieku dla służby zdrowia. Wśród mieszkańców Unii Europejskiej aż 30-70 proc. ma stwierdzoną nadwagę, a 10-30 proc. otyłość. Szacuje się, że częstość występowania otyłości wzrosła nawet trzykrotnie od lat 80. Rozwojowi otyłości sprzyja ograniczenie aktywności ruchowej, łatwy dostęp do wysokoprzetworzonej, bogatej w energię żywności, nieprawidłowe nawyki żywieniowe oraz czynniki psychologiczne (stres, depresja, napięcie emocjonalne). Otyłość prowadzi do rozwoju wielu poważnych chorób, w tym do rozwoju stanu przedcukrzycowego i cukrzycy typu 2.

Oglądaj na żywo


Chirurgiczne leczenie otyłości, czyli operacje bariatryczne, to metoda leczenia dla osób chorych na tzw. otyłością olbrzymią. Katarzyna Partyka jest prezesem Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO. Stowarzyszenie pomaga osobom chorym na otyłość, organizując spotkania ze specjalistami związanymi z chirurgicznym leczeniem otyłości oraz pacjentami. Katarzyna sama walczyła z otyłością. 8 lat temu poddała się operacji bariatrycznej, która była początkiem jej nowego życia. Udało jej się zrzucić 69 kg i obecnie utrzymuje wagę na prawidłowym poziomie. Opowie o swoich zmaganiach z wagą. Dowiemy się, jak zapobiega otyłości, jakie są możliwości leczenia otyłości i dlaczego tak ważne jest wsparcie otoczenia w walce z tą chorobą. Cukrzyca i otyłość to bardzo zbliżone do siebie choroby. Zapytamy Katarzynę, czy zna przypadki osób, które po operacji bariatrycznej pożegnały się z cukrzycą typu 2.

Spotkanie odbędzie się na żywo już w najbliższy piątek, 5 marca 2021 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 5 marca o godz. 20.00 z Katarzyną Partyką

O programie "Pogadajmy o cukrzycy"

Spotkania na żywo z cyklu "Pogadajmy o cukrzycy" odbywają się od 13 września 2019 roku. W piątki o godzinie 20.00 Jerzy Magiera, autor portalu mojacukrzyca.org, zaprasza na półtoragodzinne pogadanki o słodkim życiu. Można dowiedzieć się co w ostatnim czasie wydarzyło się w cukrzycowym świecie, jakie mamy nowości. Podczas spotkań prowadzona jest także edukacja cukrzycowa. Jerzy przekazuje ważne informacje przydatne każdemu diabetykowi i osobom interesującym się tematem diabetologii. Bardzo ważny jest interaktywny charakter spotkania. Użytkownicy mogą na żywo komentować wszystkie kwestie i zadawać pytania. Od maja 2020 roku do dyskusji zapraszani są goście specjalni. Podejmowane są różne, ważne tematy z cukrzycowego świata. W studiu "Pogadajmy o cukrzycy" pojawiło się już wiele ciekawych osobowości. Wszystkie dotychczasowe rozmowy można zobaczyć tutaj.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 5 marca o godz. 20.00 z Katarzyną Partyką
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 7 maja 2021 r.

Zadaj pytanie on-line