Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 26 marca o godz. 20.00 z prof. Małgorzatą Myśliwiec

źródło: info. własne, dodano: 23 marca 2021 r.

W najbliższym programie "Pogadajmy o cukrzycy" gościć będziemy wyjątkową osobę - prof. dr hab. n. med. Małgorzatę Myśliwiec - specjalistę pediatrii, endokrynologii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej oraz kierownika Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Z Panią profesor porozmawiamy o cukrzyca typu 1 przed i po 26 roku życia, o kwestiach refundacyjnych, o pandemii COVID-19 i szczepieniach dla diabetyków. Zapytam również o zastosowanie nowatorskiej terapii cukrzycy typu 1 komórkami T regulatorowymi stosowanej u dzieci (TREG). Tradycyjnie już liczmy na Wasz aktywny udział i pytania do Pani profesor - to okazja do zadania pytania naszemu ekspertowi. Zapraszamy!

Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Myśliwiec to specjalista pediatrii, endokrynologii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej. Pani profesor jest także konsultantem wojewódzkim w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej, wiceprzewodniczącą Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, członkiem Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia oraz członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.

Prof. Małgorzata Myśliwiec jest współtwórcą nowatorskiej terapii cukrzycy typu 1 komórkami T regulatorowymi zastosowanej u dzieci, wyprodukowanymi w laboratorium prof. dr hab. med. Piotra Trzonkowskiego. Jest głównym koordynatorem części klinicznej projektu "Terapia komórkowa cukrzycy typu 1 w oparciu o namnożone sztucznie limfocyty regulatorowe CD4+CD25+CD 127-".

Oglądaj na żywo


Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Myśliwiec jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Za wkład w rozwój endokrynologii i diabetologii dziecięcej otrzymała w 2019 roku Honorową Nagrodę Zaufania "ZŁOTY OTIS 2019". Laureatka Nagrody Hipokrates Pomorza. Za osiągnięcia naukowe w dziedzinie diabetologii w 2019 roku podczas XX Konferencji Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego otrzymała Główną Nagrodę Naukową Polskiego Towarzystwa Diabetologii. Od 5 lat znajduje się na "Liście Stu" najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie oraz najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia.

Spotkanie odbędzie się na żywo już w najbliższy piątek, 26 marca 2021 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 26 marca o godz. 20.00 z prof. Małgorzatą Myśliwiec

O programie "Pogadajmy o cukrzycy"

Spotkania na żywo z cyklu "Pogadajmy o cukrzycy" odbywają się od 13 września 2019 roku. W piątki o godzinie 20.00 Jerzy Magiera, autor portalu mojacukrzyca.org, zaprasza na półtoragodzinne pogadanki o słodkim życiu. Można dowiedzieć się co w ostatnim czasie wydarzyło się w cukrzycowym świecie, jakie mamy nowości. Podczas spotkań prowadzona jest także edukacja cukrzycowa. Jerzy przekazuje ważne informacje przydatne każdemu diabetykowi i osobom interesującym się tematem diabetologii. Bardzo ważny jest interaktywny charakter spotkania. Użytkownicy mogą na żywo komentować wszystkie kwestie i zadawać pytania. Od maja 2020 roku do dyskusji zapraszani są goście specjalni. Podejmowane są różne, ważne tematy z cukrzycowego świata. W studiu "Pogadajmy o cukrzycy" pojawiło się już wiele ciekawych osobowości. Wszystkie dotychczasowe rozmowy można zobaczyć tutaj.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 26 marca o godz. 20.00 z prof. Małgorzatą Myśliwiec
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 7 maja 2021 r.

Zadaj pytanie on-line