Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 23 kwietnia o godz. 20.00 z prof. Ewą Pańkowską

źródło: info. własne, dodano: 20 kwietnia 2021 r.

Nasze cotygodniowe audycje na żywo cieszą się dużym zainteresowaniem. Piątkowe wieczory lubicie spędzać na wspólnych pogawędkach o cukrzycy. Tak będzie i tym razem. Do studia "Pogadajmy o cukrzycy" zaproszenie przyjęła wybitna specjalistka diabetologii i pediatrii, Pani profesor dr hab. n. med. Ewa Pańkowska z Instytutu Diabetologii. Porozmawiamy o terapii pompami insulinowymi i ciągłym monitoringu glikemii, o diagnostyce i leczeniu cukrzycy typu 1 i 2. Poruszymy także temat przejścia pacjentów z poradni pediatrycznej do poradni internistycznej. Dowiemy się, jaki zakres usług świadczy Instytut Diabetologii i z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się pacjenci. "Pogadajmy o cukrzycy" to interaktywne spotkania, więc tradycyjnie już liczymy na Wasz aktywny udział. Będzie możliwość zadawania pytań Pani profesor i oczywiście uzyskania odpowiedzi.

Prof. dr hab. n. med. Ewa Pańkowska jest konsultantem w diabetologii i pediatrii, wieloletnim wykładowcą i nauczycielem akademickim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Twórca szkoły leczenia pompą insulinową w Polsce. Na co dzień, swojej pracy zawodowej zajmuje się dziećmi i młodzieżą z cukrzycą typu 1, kieruje się potrzebą rozpoznania indywidualnych potrzeb osoby chorej i dostosowania do niej leczenia. Od lat pracuje nad łączeniem nowych technologii z procesami terapeutycznymi z zachowaniem, mimo choroby komfortu życia. Była inicjatorem Ogólnopolskiego Programu Leczenia Pompami Dzieci w wieku przedszkolnym.

Oglądaj na żywo


Profesor Ewa Pańkowska równolegle zajmuje się badaniami naukowymi, opracowała nowe podejście do insulinoterapii znane jako Warszawska Szkoła Leczenia Pompą insulinową. Na forum międzynarodowym aktywnie uczestniczy w badaniach klinicznych, często występuje jako ekspert i wykładowca w dziedzinie insulinoterapii. Jest członkiem komitetu naukowego międzynarodowej organizacji pediatrów diabetologów ISPAD.

Z kolei Instytut Diabetologii to wielospecjalistyczne miejsce opieki medycznej dla dzieci, młodzieży, dorosłych i ich rodzin. Instytut oferuje profesjonalną opiekę medyczną i psychologiczną. Specjaliści posiadają największe doświadczenie w leczeniu pompami insulinowymi w Polsce. Instytut Diabetologii jest certyfikowaną placówką medyczną uczestniczącą w międzynarodowych badaniach naukowych i badaniach klinicznych.

Spotkanie odbędzie się na żywo już w najbliższy piątek, 23 kwietnia 2021 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 23 kwietnia o godz. 20.00 z Agatą Szerszeń

O programie "Pogadajmy o cukrzycy"

Spotkania na żywo z cyklu "Pogadajmy o cukrzycy" odbywają się od 13 września 2019 roku. W piątki o godzinie 20.00 Jerzy Magiera, autor portalu mojacukrzyca.org, zaprasza na półtoragodzinne pogadanki o słodkim życiu. Można dowiedzieć się co w ostatnim czasie wydarzyło się w cukrzycowym świecie, jakie mamy nowości. Podczas spotkań prowadzona jest także edukacja cukrzycowa. Jerzy przekazuje ważne informacje przydatne każdemu diabetykowi i osobom interesującym się tematem diabetologii. Bardzo ważny jest interaktywny charakter spotkania. Użytkownicy mogą na żywo komentować wszystkie kwestie i zadawać pytania. Od maja 2020 roku do dyskusji zapraszani są goście specjalni. Podejmowane są różne, ważne tematy z cukrzycowego świata. W studiu "Pogadajmy o cukrzycy" pojawiło się już wiele ciekawych osobowości. Wszystkie dotychczasowe rozmowy można zobaczyć tutaj.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 23 kwietnia o godz. 20.00 z prof. Ewą Pańkowską
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 29 lipca 2021 r.

Zadaj pytanie on-line